Zobacz również

Co wywołuje żylaki warg sromowych?

Co wywołuje żylaki warg sromowych?

Żylaki miejsc intymnych wchodzą w zakres leczenia flebologicznego, ponieważ nie różnią się one niczym od żylaków występujących w innych cześciach ciała. Podstawą jest badanie USG żył Doppler, które pozwoli na ocenienie szerokości powstałych zmian, a także ich szczegółowej lokalizacji oraz miejsca, z którego wychodzą.

USG żył pozwoli na ocenę problemu oraz zaplanowanie konkretnego leczenia. Żylaki Warszawa w okolicach intymnych pojawiają się, gdy dochodzi do utrudnienia powrotu krwi, z którym najczęściej mamy do czynienia podczas ciąży, kiedy to dochodzi do powiększania się macicy oraz naczyń się w niej znajdujących. Krew nie może swobodnie przepłynąć, a więc rozciąga ściany naczyń i powoduje, że powstają żylaki. Jeżeli problem pojawił się w zaawansowanej ciąży, to istnieje możliwość, że po urodzeniu dziecka się cofnie, jednakże jeżeli jego problem jest już zauważalny na początku ciąży, najprawdopodobniej dojdzie do trwałych zmian. Do rzadszych przyczyn związanych z powstaniem żylaków warg sromowych są zaburzenia żył jajników, zespoły uciskowe na naczyniach odprowadzających, otyłość oraz inne zmiany, np. mięśniaki, które mogą powodować ucisk w jamie brzusznej.

Objawy żylaków miejsc intymnych
Żylaki sromu nie tylko są defektem kosmetycznym, ale również mogą powodować dolegliwości bólowe i pewne komplikacje. Do najczęściej rozpoznawalnych objawów należy uczucie przekrwienia i ból odczuwalny w okolicach warg sromowych. Pojawia się świąd w okolicach warg sromowych, a także ból i uczucie ociężałości w obrębie warg sromowych podczas stosunku seksualnego. Ogólny ból w czasie poprzedzającym menstruację oraz uczucie ciężkości w dolnej partii brzucha również są związane z żylakami miejsc intymnych.

Jak leczyć żylaki miejsc intymnych?
Żyły to system połączonych rur i opór w jednym miejscu często daje objawy w innym, dlatego badanie dopplerowskiego powinno zostać przeprowadzone na wszystkich częściach ciała w celu wykluczenia ewentualnych zmian, np. w kończynach dolnych. Brak zdiagnozowania żylaków w innych częściach ciała często związany jest z nawrotnością żylaków, nawet po wykonanym zabiegu ich usunięcia.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (4)
Jadzia
5/5
Pan dr Łukasz Paluch świetne poradził sobie z moimi rozległymi żylakami. Pełen profesjonalizm.
Kasia
5/5
Polecam zabieg skleroterapii wykonany przez dr Paluch.
Ilona
5/5
Polecam wykonanie badania USG żył w Instytucie Doppler. U mnie zostało przeprowadzone bardzo dokładne leczenie. Jestem bardzo zadowolona.
Dorota
5/5
Warto po ciąży obserwować swoje ciało...

Obecnie wiele osób korzysta nie tylko z różnych...
Nadpotliwość jest bardzo przykrym i krępującym...
Szczoteczka do zębów to niezwykle ważny p...
Pajączki na nogach to powszechny problem z który...
Cieszącym się dużą popularnością trendem med...
Dyskopatia to jedna z najczęstszych przyczyn ból...