Zobacz również

Jaki filtr do opalania powinny wybrać osoby z żylakami?

Jaki filtr do opalania powinny wybrać osoby z żylakami?

Nadmierne promieniowanie UV może negatywnie wpłynąć na stan naszych naczyń krwionośnych, dlatego lekarze flebolodzy zalecają stosowanie odpowiednich filtrów, które zadbają o przekształcenie promieni UV w nieszkodliwą energię cieplną. Jaki wpływ ma opalanie na pojawianie się żylaków? Na skutek ciepła naczynia krwionośne ulegają poszerzeniu, a w żyłach dodatkowo zwiększa się ciśnienie krwi, co doprowadza do jej zalegania w kończynach dolnych i tworzeniu się niewielkich pajączków lub żylaków. Jaki filtr do opalania wybrać, aby słońce nie wpłynęło na kondycję naszego organizmu?

Czym są filtry mineralne?
Filtrami mineralnymi określamy filtry, które działają natychmiast po ich nałożeniu, dzięki czemu nie trzeba odczekiwać konkretnego czasu, zanim wyjdziemy na zewnątrz. Cechą charakterystyczną filtrów mineralnych jest to, że działają niczym lustro — na skórze tworzą warstwę ochronną, dzięki której odbija się od niej promieniowanie UVB. Filtry mineralne chętnie wybierane są przez osoby z wrażliwą skórą, a także alergików, ponieważ znajdują się w nich takie składniki, jak: tlenek cynku, tlenek żelaza czy dwutlenek tytanu.

Jak działają preparaty chemiczne?
Preparaty chemiczne wnikają w skórę i sprawiają, że energia z promieniowania UV jest przekształcana w nieszkodliwą energię cieplną. Preparaty chemiczne niezależnie od wysokości SPF zaleca się nakładać co dwie godziny. Najlepszym rozwiązaniem jest ich aplikacja ok. 30 minut przed wyjściem na zewnątrz, ponieważ dopiero wtedy całkowicie wnikają w skórę. Zaletą preparatów chemicznych jest fakt, że po aplikacji stają się całkowicie niewidoczne i nie pozostawiają lepkiej warstwy na skórze. Warto pamiętać, że takie produkty charakteryzują się niską fotostabilnością, a więc ich działanie może ulegać osłabieniu pod wpływem kontaktu z potem czy z wodą. Tego typu rozwiązania najchętniej są wybierane przez osoby ze skórą tłustą i skłonną do trądziku.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (0)

Nieprawidłowa praca zastawek żylnych i cofanie s...
Kaszel nie jest chorobą, ale jest objawem choroby...
Obrzęk żylny to objaw towarzyszący w stadiach z...
Obrzęk lipidowy, zwany także obrzękiem tłuszcz...
USG, czyli ultrasonografia, jest obrazową metodą...
Nadmierne promieniowanie UV może negatywnie wpły...