Zobacz również

Leczenie pajączków na przyśrodkowej stronie uda

Leczenie pajączków na przyśrodkowej stronie uda

Pajączki najczęściej dotykają kobiet niezależnie od wieku - jest to nie tylko problem natury estetycznej, ale może również zwiastować rozpoczynającą się niewydolność żylną. W przypadku pajączków na przyśrodkowej stronie uda sytuacja wygląda jeszcze inaczej, ponieważ mogą być one objawem przebytego urazu. Chociaż wspomniane przyczyny dają identyczne objawy, to jednak przyczyna ich powstania i konieczne leczenie jest całkowicie odmienne. Venulektazje i teleangiektaje, które są zlokalizowane po przyśrodkowej stronie uda, są zmianami o bardzo różnorodnym podłożu, dlatego należy wybrać się z nimi do wykwalifikowanego lekarza, który wykona badanie USG Doppler, dzięki któremu określi przyczynę problemu. 

Czym jest badanie USG Doppler?
Badanie USG Doppler to badanie ultrasonograficzne, dzięki któremu można skontrolować stan żył, zastawek oraz sprawdzić przepływ krwi. Wspomniane badanie pozwoli dokładnie określić przyczynę problemu oraz jego źródło. Badanie USG Doppler wykonywane jest na każdej wizycie u doświadczonego lekarza flebologa, ponieważ tylko dzięki niemu można wybrać odpowiednią metodę leczenia. Jeżeli metoda leczenia zostanie źle dobrana, mogą wystąpić podrażnienia oraz może dojść nawet do zapalenia większego naczynia. 

Jak leczy się pajączki na przyśrodkowej stronie uda?
Najczęściej stosowanymi zabiegami likwidowania pajączków jest skleroterapia lub zabiegi laserowe wewnątrznaczyniowe, które są bezpieczne dla pacjenta, a zarazem niezwykle skuteczne i efektowne. Oczywiście nie ma najlepszej metody leczenia, ponieważ wszystko jest zależne od stanu konkretnego naczynia. 

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (0)

Zobacz również

Niewydolność żylna polega na zastoju krwi w obs...
Dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej u dziec...
Dieta jest jednym z kluczowych czynników wpływaj...
Skleroterapia to zabieg, dzięki któremu w bezpie...
Afty w jamie ustnej są bolesnymi owrzodzeniami, k...
Powiększone żyły na nogach o niebieskim lub cie...