Zobacz również

Od czego zacząć leczenie żylaków?

Od czego zacząć leczenie żylaków?

Leczenie żylaków może zapobiec dalszemu rozwojowi choroby, jaką jest przewlekła niewydolność żylna. Zazwyczaj metody walki z chorobami żył dzieli się na leczenie zachowawcze, farmakologiczne oraz leczenie operacyjne, jednakże coraz częściej w przypadku pacjentów z małymi lub średnimi zmianami wykonywane są zabiegi małoinwazyjne, które znane są z wysokiej skuteczności, zadowalającego efektu estetycznego, a także zwiększonego bezpieczeństwa pacjenta, który może po ich przeprowadzeniu wrócić do swojego codziennego funkcjonowania. Od czego należy zacząć leczenie żylaków?

Pierwsza wizyta u flebologa
Jeżeli zauważymy u siebie niepokojące zmiany kończyn dolnych lub mamy zdiagnozowane żylaki kończyn dolnych, konieczna jest wizyta u lekarza flebologa, który określi stan zaawansowania choroby, a także dobierze do niego odpowiednią metodę leczenia. Wizyta u flebologa rozpoczyna się od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu lekarskiego, podczas którego należy opowiedzieć lekarzowi o swoich objawach, przebytych chorobach, przyjmowanych lekach, a także czy w rodzinie nie były diagnozowane choroby układu krwionośnego. Następnie lekarz przeprowadza ultrasonografię kończyn dolnych, czyli badanie USG żył z zastosowaniem metody Dopplera, dzięki któremu można sprawdzić stan zastawek żylnych oraz czy krew przepływa przez żyły prawidłowo i nie cofa się, doprowadzając do zastojów. Badanie USG Doppler pozwala w szybki sposób postawić diagnozę i dobrać odpowiednią metodę leczenia. 

Wybór metody leczenia
Współcześnie najchętniej wybieranymi metodami leczenia przez lekarzy flebologów są zabiegi małoinwazyjne, które są praktycznie bezbolesne, w pełni bezpieczne dla pacjenta, a także niezwykle skuteczne. Do mniejszych oraz średniej wielkości żylaków, pajączków żylnych czy żylaków intymnych zazwyczaj wykorzystywana jest skleroterapia, która polega na wprowadzeniu do światła naczynia specjalnego preparatu chemicznego, który doprowadza do zamknięcia, zwłóknienia, a następnie zaniku żylaka. Dla osób posiadających niewydolność jednego z głównych pni żył polecany jest natomiast zabieg laserowego usuwania żylaków EVLT. 

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (0)

Strony internetowe są obecnie nieodłączną czę...
Ciąża jest wyjątkowym okresem w życiu kobiety,...
Wpływ stresu na zdrowie jamy ustnej jest ważnym ...
Obrzęk lipidowy, zwany także obrzękiem tłuszcz...
Dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej u dziec...
Bolące nogi dokuczają nawet co piątej kobiecie....