Zobacz również

Rehabilitacja w dyskopatii

Rehabilitacja w dyskopatii

Dyskopatia to jedna z najczęstszych przyczyn bólu kręgosłupa. Schorzenie to dotyka ogromną liczbę osób w wieku 30-50 lat. Może występować na różnych odcinkach kręgosłupa, w zależności od tego na którym z nich doszło do zwyrodnienia dysków międzykręgowych. Dyskopatia coraz częściej dotyka młode osoby, a jej rozwojowi sprzyja siedzący tryb życia i brak wystarczającej aktywności fizycznej. W jaki sposób sposób radzić sobie z objawami tej choroby? Jakie są metody leczenia dyskopatii?

Jak leczyć dyskopatię?
W większości przypadków dyskopatii stosuje się przede wszystkim leczenie zapobiegawcze. Należy skupić się przede wszystkim na tym, aby złagodzić ból. Lekarz ortopeda może zalecić w tej sytuacji stosowanie środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Dodatkowo często w dyskopatii pacjenci powinni przyjmować środki miorelaksacyjne. Powodują one rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych, dzięki czemu dolegliwości bólowe ulegają zmniejszeniu. Ważnym elementem walki z dyskopatią jest rehabilitacja. Powinna być ona przeprowadzana pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty, który dopasuje do pacjenta odpowiedni zestaw ćwiczeń. Leczenie chirurgiczne proponuje się pacjentom, których stan jest bardzo poważny. W większości przypadków wykorzystuje się nieinwazyjne sposoby leczenia jak terapia manualna czy osteopatia.

Terapia manulana i osteopatia w leczeniu dyskopatii
Dyskopatia w zdecydowanej większości przypadków ma podłoże mechaniczne, dlatego nie można walczyć wyłącznie z bólem. Trzeba dotrzeć przede wszystkim do przyczyny. Terapia manualna polegająca na odpowiednim uciskaniu punktów, w których doszło do schorzenia, pozwoli dotrzeć do miejsc bólu i przywrócić normalne funkcjonowanie poszczególnych elementów kręgosłupa. Często wykonywaną metodą terapii w kierunku dyskopatii jest także osteopatia. Rodzaj leczenia jest zawsze dobierany do potrzeb pacjenta, po uprzednim wykonaniu odpowiednich badań, między innymi rezonansu magnetycznego kręgosłupa czy tomografii komputerowej. Przeczytaj także: http://www.wujek-dobra-rada.pl/uroda/jak-dbac-o-kregoslup.html

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (4)
Karol
5/5
Dobór odpowiedniego rehabilitanta w walce z powikłaniami jakie niesie za sobą dyskopatia to bardzo istotna sprawa. Ja osobiście postawiłem na prywatny gabinet, ciężko dzisiaj dostać się na NFZ do najlepszych specjalistów.
~Helena
5/5
Dla leczenia dyskopatii najlepszym rozwiązaniem jest terapia manualna. Polecam.
Asia
5/5
Terapia manualna w przypadku dyskopatii u mnie sprawdziła się najbardziej.
~Dariusz
5/5
W moim przypadku wystarczyło szybkie udanie się do fizjoterapeuty i wykonywanie odpowiednich ćwiczeń. Systematyczność w ćwiczeniach pomogła mi znacznie zminimalizować bóle. Polecam nie zwlekać i jak najszybciej zapisać się na wizytę do specjalisty.

Afty jamy ustnej są bolesnymi i irytującymi owrz...
Nieprawidłowa praca zastawek żylnych i cofanie s...
Rzeczywistość wirtualna (RV) to technologia, kt...
Szczoteczka do zębów to niezwykle ważny p...
Cieszącym się dużą popularnością trendem med...
Żylaki to dość nieprzyjemne schorzenie, które ...