Zobacz również

Rehabilitacja w dyskopatii

Rehabilitacja w dyskopatii

Dyskopatia to jedna z najczęstszych przyczyn bólu kręgosłupa. Schorzenie to dotyka ogromną liczbę osób w wieku 30-50 lat. Może występować na różnych odcinkach kręgosłupa, w zależności od tego na którym z nich doszło do zwyrodnienia dysków międzykręgowych. Dyskopatia coraz częściej dotyka młode osoby, a jej rozwojowi sprzyja siedzący tryb życia i brak wystarczającej aktywności fizycznej. W jaki sposób sposób radzić sobie z objawami tej choroby? Jakie są metody leczenia dyskopatii?

Jak leczyć dyskopatię?
W większości przypadków dyskopatii stosuje się przede wszystkim leczenie zapobiegawcze. Należy skupić się przede wszystkim na tym, aby złagodzić ból. Lekarz ortopeda może zalecić w tej sytuacji stosowanie środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Dodatkowo często w dyskopatii pacjenci powinni przyjmować środki miorelaksacyjne. Powodują one rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych, dzięki czemu dolegliwości bólowe ulegają zmniejszeniu. Ważnym elementem walki z dyskopatią jest rehabilitacja. Powinna być ona przeprowadzana pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty, który dopasuje do pacjenta odpowiedni zestaw ćwiczeń. Leczenie chirurgiczne proponuje się pacjentom, których stan jest bardzo poważny. W większości przypadków wykorzystuje się nieinwazyjne sposoby leczenia jak terapia manualna czy osteopatia  https://www.rehavitae.pl/blog/dyskopatia.html

Terapia manulana i osteopatia w leczeniu dyskopatii
Dyskopatia w zdecydowanej większości przypadków ma podłoże mechaniczne, dlatego nie można walczyć wyłącznie z bólem. Trzeba dotrzeć przede wszystkim do przyczyny. Terapia manualna polegająca na odpowiednim uciskaniu punktów, w których doszło do schorzenia, pozwoli dotrzeć do miejsc bólu i przywrócić normalne funkcjonowanie poszczególnych elementów kręgosłupa. Często wykonywaną metodą terapii w kierunku dyskopatii jest także osteopatia. Rodzaj leczenia jest zawsze dobierany do potrzeb pacjenta, po uprzednim wykonaniu odpowiednich badań, między innymi rezonansu magnetycznego kręgosłupa czy tomografii komputerowej. Przeczytaj także: http://www.wujek-dobra-rada.pl/uroda/jak-dbac-o-kregoslup.html

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (4)
Karol
5/5
Dobór odpowiedniego rehabilitanta w walce z powikłaniami jakie niesie za sobą dyskopatia to bardzo istotna sprawa. Ja osobiście postawiłem na prywatny gabinet, ciężko dzisiaj dostać się na NFZ do najlepszych specjalistów.
~Helena
5/5
Dla leczenia dyskopatii najlepszym rozwiązaniem jest terapia manualna. Polecam.
Asia
5/5
Terapia manualna w przypadku dyskopatii u mnie sprawdziła się najbardziej.
~Dariusz
5/5
W moim przypadku wystarczyło szybkie udanie się do fizjoterapeuty i wykonywanie odpowiednich ćwiczeń. Systematyczność w ćwiczeniach pomogła mi znacznie zminimalizować bóle. Polecam nie zwlekać i jak najszybciej zapisać się na wizytę do specjalisty.

Żylaki miejsc intymnych wchodzą w zakres leczeni...
USG, czyli ultrasonografia, jest obrazową metodą...
Żylaki nawrotowe to termin, pod którym kryje si...
Skurcze nóg często mogą wydawać się błahostk...
Zabieg skleroterapii jest niezwykle popularny do u...
Ciąża to niewątpliwie najważniejszy i najpięk...