Zobacz również

Skleroterpia - na czym polega zabieg i dla kogo jest wskazany?

Skleroterpia - na czym polega zabieg i dla kogo jest wskazany?

Zabieg skleroterapii jest niezwykle popularny do usuwania małych oraz średniej wielkości żylaków, pajączków oraz zmian naczyniowych na piersiach, zmian naczyniowych na pośladkach czy nawet osób zmagających się z żylakami miejsc intymnych. Zabieg cieszy się niezwykłą popularnością nie tylko wśród lekarzy flebologów, ale także wśród pacjentów, ponieważ można go wykonać niemal u każdego pacjenta przez cały rok - nie wymaga on znieczulenia, hospitalizacji, jak również leżenia pozabiegowego.

Jak wygląda zabieg skleroterapii?
Czas trwania zabiegu skleroterapii wynosi ok. 30 minut - sam zabieg polega na przekazaniu preparatu w postaci piany lub płynu do światła naczynia z wykorzystaniem niezwykle cienkiej igły. Stężenie leku jest dobierane bezpośrednio do każdego leczonego naczynia. Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest wykonanie badania USG doppler - najlepszym rozwiązaniem jest, aby przeprowadził je lekarz flebolog. Podczas zabiegu kończyna jest podnoszona do góry, dzięki czemu możliwe jest zmniejszenie jej średnicy, a tam samym przebywającej w niej krwi. Cała procedura wykonywana jest pod kontrolą USG, aby zwiększyć bezpieczeństwo pacjenta. Po przeprowadzonym zabiegu ściana naczynia zaczyna się zamykać, dochodzi do zwłóknienia, a następnie docelowego zaniku żyły.

Po zabiegu - na co się przygotować?
Jak już wspomnieliśmy skleroterapia nie wymaga od pacjenta hospitalizacji, zatem co się dzieje po jego przeprowadzeniu? Po zakończeniu zabiegu pielęgniarka przykleja na kończynę specjalne waty, a w szczególnych przypadkach na kończyny dolne nakładane są pończochy uciskowe. Po przeprowadzonym zabiegu pacjent jest w pełni sprawny, dlatego w celu zwiększenia jego bezpieczeństwa zaleca się jak najszybsze rozpoczęcie chodzenia. Około 30-minutowy spacer ma za zadanie zwiększenie przepływu krwi, co pomoże w uzyskaniu wyjątkowego efektu. W kolejnych dniach po przeprowadzonym zabiegu pacjent powinien stosować zalecone mu przez lekarza maści.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (2)
Ilona
5/5
Szybka i skuteczna metoda.
Wiola
5/5
W klinice do której uczęszczam, zaproponowano mi ten zabieg w celu usunięcia tzw. pajączków.

Żylaki to powszechny problem dotykający coraz wi...
Żylaki to problem dotykający coraz większą lic...
Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler to wyjątkowe urządz...
Skleroterapia to zabieg, dzięki któremu w bezpie...
Leczenie schorzeń dziąseł jest jednym z najważ...