Zobacz również

Skuteczny sposób na problem z nadpotliwością

Skuteczny sposób na problem z nadpotliwością

Nadpotliwość jest bardzo przykrym i krępującym problemem, który dotyczy dużej grupy osób. Choć nie ma ona na ogół poważnych konsekwencji jeśli chodzi o problemy ze zdrowiem, to bardzo negatywnie wpływa na psychikę człowieka. Dla wielu osób jest powodem do wstydu w kontaktach towarzyskich i tych na tle zawodowym. Może przyczyniać się również do rozwoju takich zaburzeń jak nerwica, czy depresja. Na szczęście obecnie istnieje wiele sposobów pozwalających walczyć z nadmiernym poceniem się. Który z nich jest najbardziej skuteczny?

Najczęstsze przyczyny nadpotliwości
Nadpotliwość występuje wtedy, gdy pocimy się intensywnie niezależnie od pogody i temperatury w otoczeniu. Pot jest wtedy wydzielany niepotrzebnie i w zbyt dużej ilości w stosunku do potrzeb organizmu. Nadpotliwość może być uogólniona, czyli dotyczyć całego obszaru ciała. Najczęściej jednak występuje miejscowo, tam gdzie gruczołów potowych jest najwięcej (czoło, dłonie, stopy, pachy). Przyczyn tej dolegliwości może być bardzo wiele. Można wyróżnić nadpotliwość pierwotną - uwarunkowaną genetycznie i wtórną, która objawia się w wyniku zmian hormonalnych (dojrzewanie, ciąża, menopauza) oraz niezdrowego stylu życia (nadwaga, zła dieta, używki).

 

Zobacz inne informacje połączone z Gabinet medycyny estetycznej Warszawa:

  

Przypisy strony www Flebologii Klinika specjalizująca się medycyną estetyczną:


Leczenie nadpotliwości botoksem
Obecnie skuteczną walkę z nadpotliwością umożliwia botoks. Jest to zabieg, który trwa krótko, nie wymaga rekonwalescencji i może być przeprowadzony na różnych obszarach ciała. Rozpoczyna się poprzez wyznaczenie miejsc, w których znajdują się nadaktywne gruczoły potowe. Następnie w miejsca te lekarz wprowadza toksynę, przy użyciu bardzo cienkiej igły. Dzięki temu ukłucia są ledwie wyczuwalne. Po podaniu botoksu gruczoły przestają wydzielać pot i nie sprawiają dłużej problemu. Efekty zabiegu można zauważyć po kilku dniach od jego przeprowadzenia. Zakończenia nerwowe zostają zablokowane na kilka miesięcy. Po tym czasie należy powtórzyć terapię, jeśli zależy nam na podtrzymaniu rezultatów.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (10)
Aleksandra
5/5
Super artykuł, nie miałam pojęcia o tym rozwiązniu.
Monika
5/5
Kiedy polecono mi botoks jako rozwiązanie na nadpotliwość, zdziwiłam się, lecz po zabiegu jestem zachwycona, na pewno powtórzę terapię.
Magdalena
5/5
Nie miałam pojęcia o takich metodach walki z nadpotliwością, to dla mnie informacyjny przełom i jeśli to faktycznie tak skuteczny zabieg, wypytam jak najszybciej o możliwość zarezerwowania terminiu.
~Anna
5/5
Bardzo pomocny wpis.
~Natalia
5/5
Botoks od razu zadziałał. Wcześniej próbowałam już chyba wszystkiego, ale problem powracał cały czas.
Karolina
5/5
Botoks świetnie poradzi sobie z nadpotliwością.
~Tomasz
5/5
Niezwykle skuteczny zabieg. Po wielu latach różnych nieskutecznych prób wyeliminowania tego problemu zaproponowano mi zabieg z użyciem botoksu. To był strzał w 10!
Remek
5/5
Od czasu wykonania zabiegu przestałem się pocić i czuję się bardzo komfortowo.
Milli
5/5
Świetny sposób na problem z nadmiernym poceniem. Wcześniej próbowałam różnych sposobów,ale problem powracał. Jestem bardzo szczęśliwa,że trafiłam do kliniki dr Pardy.
Nina
5/5
Leczenie nadpotliwości botoksem i pozbycie się tego tak bardzo nie przyjemnego problemu to dla mnie prawie jak nowe życie. Zabieg zaproponowano mi podczas wizyty w klinice dr Pardy, uczęszczam tu także na inne zabiegi estetyczne. Polecam.

Żylaki to powszechny problem dotykający coraz wi...
Jama ustna jest jednym z najważniejszych obszaró...
Pajączki najczęściej dotykają kobiet niezależ...
Flebolog to lekarz, który zajmuje się profesjona...
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zmaga s...