Zobacz również

Zalecenia po skleroterapii, których należy przestrzegać

Zalecenia po skleroterapii, których należy przestrzegać

Skleroterapia  to zabieg, dzięki któremu w bezpieczny i efektywny sposób można pozbyć się żylaków — w celu zamknięcia chorego naczynia żylnego wykorzystywany jest preparat chemiczny w postaci piany lub płynu. Kiedy substancja dostanie się do wewnętrznej warstwy naczynia krwionośnego, doprowadza do jego zamknięcia, zwłóknienia i następnie docelowego zaniku żylaka. Zabieg skleroterapii jest szybki i całkowicie bezpieczny dla pacjenta — nie tylko nie wymaga hospitolizowania, ale również pozabiegowego leczenia czy nawet podania znieczulenia.

Skleroterapię można wykonać niemal u każdego pacjenta — nie liczy się pora roku, jest to zabieg całoroczny, który pozwoli zlikwidować pajączki oraz żylaki, a także różnorodne zmiany naczyniowe na poszczególnych częściach ciała. Przed przeprowadzeniem zabiegu koniecznie jest wykonanie badania USG żył badania Doppler, podczas którego lekarza zapozna się ze strukturą naczyń krwionośnych oraz zobaczy, gdzie znajduje się problem.

Jak przygotować się do zabiegu skleroterapii?
Najlepiej ubrać się w wygodnie ubranie oraz obuwie. Nie potrzebne jest również zwolnienie lekarskie, ponieważ po zabiegu można od razu wrócić do swoich codziennych zajęć. Po przeprowadzonym zabiegu skleroterapii konieczny jest spacer ok. 30-minutowy, który ma za zadanie zwiększyć przepływ krwi w kończynach. Do nóg przyklejane są specjalnie kawałki waty, które mają zwiększyć napór na zamykane naczynia i zoptymalizować skuteczność zabiegu. U pewnej grupy pacjentów zamiast specjalnej waty zakładane są pończochy. Po zabiegu pacjent jest całkiem sprawny, dlatego może powrócić do swojej rzeczywistości. Oczywiście w kolejnych dniach po zabiegu należy stosować zalecane do użytku przez lekarza maści, które gwarantują jak najszybsze uzyskanie pożądanego efektu estetycznego. Po zabiegu na nogach mogą występować siniaki — efekty będą widoczne dopiero po kilku tygodniach, podczas których należy unikać opalania się. Po zabiegu do każdego pacjenta indywidualnie dobierane są pończochy — oczywiście nie w każdym przypadku są one konieczne.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (0)

Zobacz również

Oceń przychodnię
jako pierwszy
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)

Bolące nogi dokuczają nawet co piątej kobiecie....
Pajączki najczęściej dotykają kobiet niezależ...
Dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej u dziec...
Obecnie wiele osób korzysta nie tylko z różnych...
Skleroterapia to zabieg, dzięki któremu w bezpie...
Żylaki kończyn dolnych są objawem rozwijające ...