Zobacz również

Medycyna estetyczna na problemy z nietrzymaniem moczu

Medycyna estetyczna na problemy z nietrzymaniem moczu

Medycyna estetyczna ma do zaoferowania zabiegi nie tylko na poprawę wyglądu. To także dziedzina, która skupia się na leczeniu wielu dolegliwości z innych obszarów ciała. jak na przykład nietrzymanie moczu. To problem, który może dotykać nawet co dziesiątą osobę. Najczęściej w grupie tej znajdują się kobiety po porodzie i menopauzie. Niestety ćwiczenia i środki farmakologiczne nie zawsze są w stanie pomóc. Odpowiedzią na tę przykrą dolegliwość są małoinwazyjne zabiegi, które pozwolą na długi czas zapomnieć o problemie.

 

Problem nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu nazywane w nomenklaturze medycznej jako inkontynencja to powszechny i dość krępujący problem zdrowotny. W znaczny sposób może wpłynąć na funkcjonowanie w życiu codziennym, powodować problemy z higieną a także wywoływać dyskomfort psychiczny.
Nietrzymanie moczu spowodowane jest osłabieniem mięśni układu moczowo-płciowego. Do większości tego typu przypadków dochodzi w wyniku porodów naturalnych, zwłaszcza po ciążach mnogich lub po urodzeniu dużych noworodków. Drugim najczęstszym powodem jest menopauza. Rozpoznanie dolegliwości wymaga konsultacji z lekarzem, który ustali przyczynę, zaawansowanie problemu i sposób leczenia. Nietrzymanie moczu może być bowiem spowodowane również niektórymi chorobami, w szczególności zapalaniem pęcherza moczowego, cukrzycą czy przewlekłymi chorobami płuc.

 

Zabiegi na nietrzymanie moczu

Medycyna estetyczna oferuje różne metody leczenia nietrzymania moczu. Dostępne są między innymi zabiegi laserowe, które oddziałują na ścianki pochwy, zwiększając w nich napięcie, pobudzając wzrost włókien kolagenowych i wzmacniając ich strukturę. Wśród małoinwazyjnych zabiegów znajduje się również leczenie nietrzymania moczu osoczem bogatopłytkowym https://www.drparda.com.pl/oferta/ginekologia-estetyczna/leczenie-nietrzymania-moczu-osoczem-bogatoplytkowym
To bardzo bezpieczna metoda, która zapewnia wysoką skuteczność. Osocze bogatopłytkowe to wyjątkowy preparat, który jest w 100 % biozgodny z organizmem pacjentki, ponieważ pozyskiwany jest z jej krwi, pobranej zwykle z żyły. Wysoko skoncentrowane płytki krwi uwalniają po podaniu do skóry czy błon śluzowych czynniki wzrostu, które przywracają właściwe funkcjonowanie struktur układu moczowo-płciowego. Dzięki zabiegowi można pozbyć się problemu nawet na jakiś czas . Zabiegi należy powtarzać w serii 2-3.

Przeczytaj również: http://www.estetica.warszawa.pl/aktualnosci/czy-nietrzymanie-moczu-mozna-leczyc-8193.html

 

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (5)
Kamila
5/5
Rzeczowy artykuł, poruszający ważny problem. To niesamowite, w jak wielu przypadkach, medycyna estetyczna niesie dzisiaj pomoc!
~Ela
5/5
Po mnogich ciążach bardzo często występuje ten problem.
~Grażyna
5/5
Problem nietrzymania moczu w dzisiejszych czasach nie jest już problemem. Na rynku występuje bardzo dużo różnych zabiegów na ta przypadłość.
~Monika
5/5
Przydatny artykuł, gdyż problem inkontynencji jest często przemilczany ze względu na wstydliwy charakter. Kobiety cierpiące na tą przypadłość powinny wiedzieć, że są metody, które mogą temu zaradzić.
Petra
5/5
Powinno się więcej i szerzej mówić o takich zabiegach bo dzisiaj w TV to tylko wkładki i tabletki reklamują a problem jest jak tu mądrze napisane dosyć powszechny.

ZFill Refresh 2 to wypełniacz, który stanowi po...
Obrzęk lipidowy, zwany także obrzękiem tłuszcz...
Obrzęk tłuszczowy jest schorzeniem, które obejm...
Zestaw zawierający precyzyjną kaniulę i ostrą ...
Skleroterapia to zabieg, dzięki któremu w bezpie...
Ciąża jest przepięknym stanem, który jest wycz...