Zobacz również

Medycyna estetyczna na problemy z nietrzymaniem moczu

Medycyna estetyczna na problemy z nietrzymaniem moczu

Medycyna estetyczna ma do zaoferowania zabiegi nie tylko na poprawę wyglądu. To także dziedzina, która skupia się na leczeniu wielu dolegliwości z innych obszarów ciała. jak na przykład nietrzymanie moczu. To problem, który może dotykać nawet co dziesiątą osobę. Najczęściej w grupie tej znajdują się kobiety po porodzie i menopauzie. Niestety ćwiczenia i środki farmakologiczne nie zawsze są w stanie pomóc. Odpowiedzią na tę przykrą dolegliwość są małoinwazyjne zabiegi, które pozwolą na długi czas zapomnieć o problemie.

 

Problem nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu nazywane w nomenklaturze medycznej jako inkontynencja to powszechny i dość krępujący problem zdrowotny. W znaczny sposób może wpłynąć na funkcjonowanie w życiu codziennym, powodować problemy z higieną a także wywoływać dyskomfort psychiczny.
Nietrzymanie moczu spowodowane jest osłabieniem mięśni układu moczowo-płciowego. Do większości tego typu przypadków dochodzi w wyniku porodów naturalnych, zwłaszcza po ciążach mnogich lub po urodzeniu dużych noworodków. Drugim najczęstszym powodem jest menopauza. Rozpoznanie dolegliwości wymaga konsultacji z lekarzem, który ustali przyczynę, zaawansowanie problemu i sposób leczenia. Nietrzymanie moczu może być bowiem spowodowane również niektórymi chorobami, w szczególności zapalaniem pęcherza moczowego, cukrzycą czy przewlekłymi chorobami płuc.

 

Odwiedź powiązane artykuły połączone z Gabinet medycyny estetycznej Piaseczno:

  

Odsyłacz do tematycznie powiązanych stron internetowych Kliniki flebologii Profesjonalny gabinet medycyny estetycznej Warszawa:

 

Zabiegi na nietrzymanie moczu

Medycyna estetyczna oferuje różne metody leczenia nietrzymania moczu. Dostępne są między innymi zabiegi laserowe, które oddziałują na ścianki pochwy, zwiększając w nich napięcie, pobudzając wzrost włókien kolagenowych i wzmacniając ich strukturę. Wśród małoinwazyjnych zabiegów znajduje się również leczenie nietrzymania moczu osoczem bogatopłytkowym. To bardzo bezpieczna metoda, która zapewnia wysoką skuteczność. Osocze bogatopłytkowe to wyjątkowy preparat, który jest w 100 % biozgodny z organizmem pacjentki, ponieważ pozyskiwany jest z jej krwi, pobranej zwykle z żyły. Wysoko skoncentrowane płytki krwi uwalniają po podaniu do skóry czy błon śluzowych czynniki wzrostu, które przywracają właściwe funkcjonowanie struktur układu moczowo-płciowego. Dzięki zabiegowi można pozbyć się problemu nawet na jakiś czas . Zabiegi należy powtarzać w serii 2-3.

 

 

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (7)
Teresa
5/5
Ciekawy i edukujący artykuł.
Hanna
5/5
Super że w medycynie estetycznej znalazło się rozwiązanie na ten problem.
Kamila
5/5
Rzeczowy artykuł, poruszający ważny problem. To niesamowite, w jak wielu przypadkach, medycyna estetyczna niesie dzisiaj pomoc!
~Ela
5/5
Po mnogich ciążach bardzo często występuje ten problem.
~Grażyna
5/5
Problem nietrzymania moczu w dzisiejszych czasach nie jest już problemem. Na rynku występuje bardzo dużo różnych zabiegów na ta przypadłość.
~Monika
5/5
Przydatny artykuł, gdyż problem inkontynencji jest często przemilczany ze względu na wstydliwy charakter. Kobiety cierpiące na tą przypadłość powinny wiedzieć, że są metody, które mogą temu zaradzić.
Petra
5/5
Powinno się więcej i szerzej mówić o takich zabiegach bo dzisiaj w TV to tylko wkładki i tabletki reklamują a problem jest jak tu mądrze napisane dosyć powszechny.

Zobacz również

Przed podjęciem leczenia żylaków małoinwazyjny...
Rozszerzone naczynka na ciele są dość powszechn...
Żylaki miednicy http://www.flebolog.rzeszow.pl/ch...
Morsowanie, czyli regularne kąpiele w zimnej wodz...
Niewydolność żylna polega na zastoju krwi w obs...
Dyskopatia to jedna z najczęstszych przyczyn ból...