Zobacz również

Jak leczyć kaszel u dzieci?

Jak leczyć kaszel u dzieci?

Kaszel nie jest chorobą, ale jest objawem choroby, dlatego nigdy nie wolno go ignorować. Kaszel jest odruchem nerwowym, który jest wywoływany przez bodziec, który musi podrażnić receptory znajdujące się w błonie śluzowej wyściełającej drogi oddechowe. Można powiedzieć, że kaszel jest natychmiastową reakcją na podrażnienie wspomnianych receptorów. Odruch kaszlu jest niezależny od naszej woli i może nam dokuczać zarówno za dnia, jak i w nocy. Kaszel u dzieci szczególnie może być stresujący dla niedoświadczonych rodziców przy pierwszej infekcji.

Jak leczyć kaszel suchy?
Kaszel suchy to tzw. kaszel nieproduktywny, przy którym odczuwamy suchość oraz drapanie w gardle. Zarówno u dzieci, jak i u dorosłych napady kaszlu są niezwykle męczące, ponieważ nie można się powstrzymać - napady kaszlu suchego potrafią przerwać sen. Przy kaszlu suchym nie odkrztuszamy wydzieliny, ponieważ nie jest ona produkowana w nadmiarze i nie zalega w drogach oddechowych. Z suchym kaszlem mamy do czynienia na początku infekcji wirusowej górnych dróg oddechowych. Jak leczyć kaszel suchy u dzieci? Przede wszystkim trzeba leczyć chorobę, której kaszel towarzyszy. Kolejnym krokiem jest łagodzenie kaszlu suchego, aby nie męczył chorego. Syrop na kaszel dla dzieci można podawać dzieciom od 6 miesiąca życia - jest on rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne i powstał na bazie czystego glicerolu, dzięki czemu idealnie łagodzi podrażnienia gardła związane z suchym kaszlem.

Jak leczyć kaszel mokry?
Kaszel mokry w przeciwieństwie do kaszlu suchego nazywany jest kaszlem produktywnym i zazwyczaj występuje w drugim etapie choroby. Podczas kaszlu mokrego odkrztuszana jest lepka i gęsta wydzielina. Mokry kaszel pozwala zwalczyć infekcję bakteryjną i powoduje, że pozbywamy się jej z dróg oddechowych. W przypadku kaszlu mokrego nie mamy tłumić odruchu kaszlu, jak przy kaszlu suchym, lecz go pobudzić, stymulować, aby ułatwić usunięcie śluzu. Najczęściej stosuje się leki o działaniu wykrztuśnym, a także środki mukolityczne, dzięki którym wydzielina staje się mniej lepka, dzięki czemu łatwiej można odkrztusić drogi oddechowe.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (0)

Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler to wyjątkowe urządz...
Choroby układu krążenia, w tym choroby tętnic ...
Żylaki miednicy http://www.flebolog.rzeszow.pl/ch...
Cukrzyca to choroba metaboliczna, która charakter...
Jama ustna jest jednym z najważniejszych obszaró...
Bolące nogi dokuczają nawet co piątej kobiecie....