Zobacz również

Najnowsze metody leczenia żylaków

Najnowsze metody leczenia żylaków

Żylaki kończyn dolnych są objawem rozwijające się przewlekłej niewydolności żylnej, którą uważa się za jedną z najczęstszych chorób układu krwionośnego. Żylaki są coraz poważniejszym problemem nie tylko wśród osób starszych, ale również wśród osób młodych, które prowadzą siedzący tryb życia, stosują nieprawidłową dietę doprowadzającą do otyłości, a także rezygnują z aktywności fizycznej. Żylaki, a więc zdeformowane i wydłużone żyły występują zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, jednakże ze znaczną przewagą u płci pięknej. Niezależnie od formy żylaków powinny one zostać poddane szczegółowej diagnostyce, a następnie leczeniu. Jakie metody leczenia żylaków współcześnie są najchętniej wybierane?

Skleroterapia
Skleroterapia jest małoinwazyjnym zabiegiem usuwania żylaków o mniejszej średnicy. Zabieg świetnie nadaje się likwidowania zmian nawrotowych po poprzednich operacjach, teleangiektazji i venulektazji, jak również hemoroidów czy żylaków miejsc intymnych. Skleroterapia jest chętnie wybieranym zabiegiem w przypadku usuwania zmian estetycznych, ponieważ lekarz prowadzący podaje preparat w postaci piany lub płynu bezpośrednio do światła naczynia. Preparat chemiczny doskonale penetruje poskręcane żyły, dzięki czemu możliwe jest zamknięcie chorych naczyń żylnych z dobrym efektem estetycznym.

Laserowe usuwanie żylaków
Laserowe usuwanie żylaków jest jednym z najchętniej wykonywanych zabiegów zamykania chorego naczynia żylnego. Impulsy z lasera przekazywane są do światła naczynia za pomocą niezwykle cienkiego światłowodu po wcześniejszym znieczuleniu żyły. Po wykonaniu znieczulenia rozpoczyna się zabieg, który polega na doborze odpowiedniej energii i szybkości wysuwania, którą lekarz obserwuje na monitorze USG. Tuż po przeprowadzeniu zabiegu pacjent może zacząć chodzić — na miejsca, w których przeprowadzany był zabieg, zakładane są gazy i pończochy uciskowe. Dzięki wprowadzeniu niezwykle cienkich światłowodów po zabiegu nie pozostają żadne blizny.

Fale radiowe
Żylaki można również usuwać z wykorzystaniem wiązki fal radiowych, która jest generowana za pomocą specjalnego przetwornika wewnątrznaczyniowego. Energia oddziałuje na chore naczynie żylne, co przyczynia się do jego obliteracji, a w konsekwencji doprowadza do jego całkowitego zamknięcia i zaniku. Zabieg najczęściej jest przeznaczony dla osób, które zmagają się z niewydolnością żylną jednego z głównych pni żylnych.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (0)

Afty to problem, z którym wiele osób się zmaga ...
Żylaki kończyn dolnych są objawem rozwijające ...
Afty są bolesnymi owrzodzeniami, które pojawiaj...
Terapia manualna to jedna z metod diagnozowania i ...
Flebolog to lekarz, który zajmuje się profesjona...
Dieta jest jednym z kluczowych czynników wpływaj...