Zobacz również

Laser naczyniowy - skuteczny sposób na popękane naczynka

Laser naczyniowy - skuteczny sposób na popękane naczynka

Popękane naczynka są jednym z najpowszechniejszych problemów estetycznych. Pojedyncze "pajączki" stopniowo zaczynają obejmować coraz większą powierzchnię skóry twarzy lub kończyn dolnych i stają się niemożliwe do ukrycia. Rozwiązaniem w takim przypadku będzie zabieg laserowy, który pozwoli pozbyć się problemu.

Skąd biorą się widoczne naczynka?
Prześwitujące przez skórę naczynka zwane powszechnie pajączkami, to telangiektazje, czyli rozszerzone naczynia włosowate. Najczęściej występują na twarzy u osób z tzw. cerą naczynkową, która charakteryzuje się cienką i delikatną skórą. Czasami objawiają się również na kończynach dolnych i wynikają z zaburzeń krążenia, do których przyczynia się niewłaściwy styl życia. Mogą również być spowodowane dużymi zmianami w gospodarce hormonalnej, np. ciążą.

Zamykanie naczynek laserem

Najskuteczniejszą metodą zamykania rozszerzonych naczynek jest laser. Urządzenie emituje światło o określonej częstotliwości, które jest pochłaniane przez hemoglobinę zawartą w takim naczyniu. Impulsy światła zamieniane są na energię, pod której wpływem wyparowuje woda zawarta w tkance, co powoduje zwłóknienie ściany naczynek. Takie naczynka zostają trwale zamknięta, a po jakimś czasie całkowicie zanikają. 

Czy zabieg jest bezpieczny?

Dużą zaletą zabiegu laserowego jest brak uszkodzeń skóry, dlatego po jego przeprowadzeniu nie pozostają żadne blizny. W ciągu pierwszych dni mogą pojawić się drobne strupki, zaczerwienie i obrzęk. Zanikają one jednak samoczynnie. Cała procedura jest także bezbolesna, choć osoby ze szczególnie wrażliwą skórą mogą odczuwać pewien dyskomfort. Należy pamiętać, że o bezpieczeństwie zabiegu decyduje przede wszystkim jakość urządzenia oraz doświadczenie lekarza specjalisty. Laserowe zamykanie naczynek powinno być przeprowadzane wyłącznie przez osobę z wykształceniem lekarskim! 


Sprawdź inne informacje połączone z Gabinet medycyny estetycznej Piaseczno :

  

Komentadze do innych serwisów internetowych Flebologii Gabinet medycyny estetycznej Piaseczno :

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (8)
~Lucyna
5/5
W końcu skuteczny sposób na naczynka!
~Wiktoria
5/5
Super efekt, polecam zabieg.
Jolanta
5/5
Doskonała metoda! Pajączki to była moja zmora, a teraz mogę w pełni cieszyć się naturalnym pięknem mojej skóry!
~Luiza
5/5
Szukam właśnie bezpiecznego zabiegu bez ingerencji w skórę.
~Ewa
5/5
W moim przypadku sprawdziło się bardzo zamykanie naczynek laserowo. Nie sądziłam, że aż w takim stopniu się ich pozbędę.
Weronika
5/5
Miałam zamykane naczynka laserem i efekt jest szokujący. Polecam
~Natalia
5/5
W moim przypadku zamknięcie naczynek laserem przyniosło lepsze efekty niż się spodziewałam. Aby zabieg był bezpieczny oraz jak najbardziej skuteczny należy udać się do polecanego specjalisty.
Marta
5/5
Zabiegi laserowe są jak najbardziej bezpieczne ale i mnie trzeba było namawiać, przekonał mnie rzeczowymi argumentami dr Łukasz Paluch któremu trudno nie zaufać. Jeśli ktokolwiek ma obawy to warto skorzystać z gabinetu który ma po prostu dobre rekomendacje, ja dokładnie w taki sposób postąpiłam czego ani trochę nie żałuję.

Owrzodzenia żylne są objawem przewlekłej chorob...
Kaszel nie jest chorobą, ale jest objawem choroby...
Powiększone żyły na nogach o niebieskim lub cie...
Żylaki miednicy http://www.flebolog.rzeszow.pl/ch...
Obrzęk tłuszczowy jest schorzeniem, które obejm...
Antybiotyki są często stosowane w leczeniu róż...