Zobacz również

Trendy medycyny wschodniej - masaż bańką chińską

Trendy medycyny wschodniej - masaż bańką chińską

Cieszącym się dużą popularnością trendem medycyny wschodniej jest masaż bańką chińską. Korzyści związanych z masażem bańką chińską jest wiele, jednakże zabieg nie jest dla wszystkich, dla osób z niewydolnością żylną może mieć działanie dość niekorzystne. Masaż bańką chińską jest podobny do pielęgnacyjnego zabiegu szczotkowania ciała na sucho, dlatego tak samo w tym przypadku konieczna jest wiedza na temat jego wpływu na kończyny dolne.

Masaż bańką chińską - zalety
Masaż bańką chińską w niektórych przypadkach pomaga zwalczyć uczucie ciężkich nóg, a także sprzyja detoksykacji organizmu oraz pozwala skutecznie likwidować zastoje krwi. Masaż bańką chińską polega na przyłożeniu do ciała szklanej lub gumowej bański chińskiej i wykonywanie nią kolistych i delikatnych ruchów, szczególnie wokół węzłów chłonnych - takie działanie jest korzystne w odprowadzaniu limfy, dzięki czemu wszelkie obrzęki ulegają znacznej redukcji.

Kto nie powinien wykonywać masażu bańką chińską
Niestety podstawowym mechanizmem bański chińskiej jest wytworzenie podciśnienia, a więc doprowadza ono do poszerzenia naczyń skórnych, a także odessania krwi z partii głębszych do partii żylnych położonych powierzchownie. Zabieg pielęgnacyjny, który ma poprawić wygląd skóry, może doprowadzić do trwałego poszerzenia ścian naczyń żylnych, co przekłada się na pojawianie pajączków na poszczególnych partiach ciała. Głównym przeciwwskazaniem do masażu bańką chińską są aktywne choroby żylne, np. pajączki, poszerzone naczynka lub żylaki, a także nie powinny korzystać z tego trendu medycyny wschodniej osoby, które są grupie podwyższonego ryzyka ze względu na uwarunkowania genetyczne. Masaż bańką chińską może również doprowadzić do oderwania skrzepliny, co doprowadza do zatoru, dlatego na tego typu nowoczesne sposoby pielęgnacji powinny uważać szczególnie osoby po 40 roku życia.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (0)

Zapalenie żył to schorzenie, które wywołane je...
Pajączki na nogach to powszechny problem z który...
Choroby układu krążenia, w tym choroby tętnic ...
Nadmierne promieniowanie UV może negatywnie wpły...
Owrzodzenia żylne są objawem przewlekłej chorob...
Żylaki nawrotowe to termin, pod którym kryje si...